Warsztaty z zarządzania projektami

20 czerwca br. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyło się szkolenie z podstaw zarządzania projektami. Zajęcia dla nauczycieli przedsiębiorczości z różnych stron Polski poprowadziła pani Agnieszka Krogulec z PMI Poland Chapter. W trakcie warsztatów omówiono zagadnienia dotyczące m. in. ról w projekcie, etapów zarządzania projektami, budżetu, komunikacji w projekcie, struktury podziału prac oraz monitorowania projektu.

W najbliższy piątek, tj. 3 lipca br. odbędą się ostatnie warsztaty z tego cyklu pt. "Trening kreatywności", na które serdecznie zapraszamy.

[Data publikacji: 1.7.2015]

Gala X edycji Olimpiady Przedsiebiorczości

Jubileuszowa gala Olimpiady Przedsiębiorczości, podsumowująca 10 lat realizacji projektu, odbyła się 10 czerwca br., w Pałacu Prezydenckim w Warszawie: http://www.prezydent.pl/kancelaria/aktywnosc-ministrow/art,1280,x-gala-olimpiady-przedsiebiorczosci-w-palacu-prezydenckim.html. Odbierającym nagrody rzeczowe zwycięzcom Olimpiady gratulacje złożył Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski. Na laureatów czekają ponadto indeksy najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce. W trakcie uroczystości ogłoszono hasło kolejnej edycji zawodów „Nowe przewagi konkurencyjne – technologia, informacja, społeczność”.

[Data publikacji: 15.6.2015]

Szkolenie dla nauczycieli

Nasza Fundacja przygotowała ofertę seminariów szkoleniowych, ukierunkowanych na rozwój zawodowy i osobisty dla nauczycieli ze szkół, które brały udział w Olimpiadzie Przedsiębiorczości. Pierwsze seminarium pt. "(Neuro)poznawcze podstawy uczenia się" odbyło się w dniu 27 maja br. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jego celem była prezentacja możliwości wykorzystania w praktyce edukacyjnej najciekawszych odkryć z obszarów psychologii poznania i neurologii.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania, które odbędą się w dniach 20 czerwca oraz 3 lipca br. Więcej informacji dostepnych jest na stronie www.olimpiada.edu.pl

[Data publikacji: 11.6.2015]

Laureaci I edycji Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości

Z przyjemnością publikujemy listę laureatów eliminacji centralnych I edycji Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości. Finał Olimpiady odbył się 14 maja br. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Gratulujemy zwycięzcom!

[Data publikacji: 28.5.2015]

Uczestnicy I edycji Kolegium Animatorów Przedsiębiorczości zorganizowali 15 maja br. grę terenową dla cegłowskiej młodzieży. W 4 lokalizacjach dwadzieścioro uczniów miało okazję dowiedzieć się w czym są dobrzy, jak wyznaczać sobie cele, jak pracować zespołowo oraz zmierzyć się z realnym problemem biorąc udział w kreatywnej burzy pomysłów. Był również czas na nieformalne rozmowy przy ogniskuTo jednak nie koniec. Na Facebook'u powstała grupa, na której uczestnicy wydarzenia regularnie otrzymują od członków Kolegium ciekawe artykuły, linki i inspiracje.

Zapraszmy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania.

[Data publikacji: 27.5.2015]

Ukazał się nowy numer dwumiesięcznika e-mentor

[Data publikacji: 19.5.2015]

Zaproszenie na jubileuszową galę Olimpiady Przedsiębiorczości

10 czerwca br. w Pałacu Prezydenckim odbędzie się jubileuszowa gala Olimpiady Przedsiębiorczości. Serdecznie zapraszamy laureatów X edycji, ich opiekunów merytorycznych, dyrektorów szkół, przedstawicieli uczelni ekonomicznych współorganizujących zawody oraz Partnerów Olimpiady.

[Data publikacji: 19.5.2015]

Warsztaty "DigiKids"

Serdecznie zapraszamy na DigiKids - specjalne zajęcia dla najmłodszych, które mamy przyjemność współorganizować. Odbędą się one 21 czerwca br. w SGH. Młodzi studenci będą mogli wziąć udział w następujących zajęciach: Robotyka Minecraft (dzieci zbudują własne roboty w kształcie figurek, a następnie zagrają nimi w grę planszową), warsztaty CISCO oraz warsztaty dotyczące przedsiębiorczości, na których dzieci będą uczyły się podstawowych zasad prowadzenia przedsiębiorstwa.

Bilety dostępne na stronie: http://digikids3.evenea.pl/

[Data publikacji: 13.5.2015]

Nasza Fundacja, która ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć dla dzieci (m.in. prowadząc od 2008 r. Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy) i organizuje Kongres Uniwersytetów Dziecięcych, wspiera również inicjatywy innych uczelni. Zajęcia ekonomiczne w ramach w Collegium Dziecięcym przy Collegium Civitas poprowadzą w przyszłym semestrze nasi eksperci.

[Data publikacji: 5.5.2015]

Trzecia edycja konkursu "Listy do Ojca"

Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP we współpracy z Fundacją im. Cyryla i Metodego Inicjatywa Tato.Net - ogłosiła 3. edycję senackiego konkursu "Listy do Taty". Jest on adresowany do uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych, których zadaniem będzie napisanie listu opisującego relację z ojcem, ojczymem lub ojcem zastępczym. Prace można nadsyłać do biur senackich do 30 czerwca br.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie: http://www.piotrgruszczynski.pl/trzecia_edycja_konkursu__list_do_ojca_/

[Data publikacji: 27.4.2015]