Lista uczestników I edycji Kolegium Animatorów Przedsiębiorczości

Publikujemy listę uczestników I edycji Kolegium Animatorów Przedsiębiorczości. Zakwalifikowane osoby wezmą udział w projekcie, którego celem jest zachęcanie młodych ludzi do rozwijania swoich pomysłów biznesowych i społecznych oraz wprowadzania ich w życie we współpracy z innymi. Osią kształcenia będzie równoległa realizacja dwóch zadań: biznesowego oraz inspirującego młodzież. Cel projektu biznesowego to  wypracowanie przez grupę realnego pomysłu na własna firmę, zaś zwieńczeniem 3-miesięcznej współpracy będzie prezentacja koncepcji przed inwestorami.

[Data publikacji: 11.2.2015]

4 lutego br. studenci EUD  wraz z rodzicami mieli okazję zwiedzić Sejm i Senat  podczas wycieczki zorganizowanej przez naszą Fundację.  W trakcie wizyty towarzyszyli nam  senator prof. Jadwiga Rotnicka i senator prof. Marek Rocki, którzy opowiedzieli o tym, jak wygląda  ich praca. Uczestnicy wycieczki mogli wyrazić swoją opinię na temat edukacji sześciolatków, biorąc udział w głosowaniu, oraz przyjrzeć się z bliska obradom Sejmu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: GALERIA.

[Data publikacji: 29.1.2015]

Początek rekrutacji na letnią edycję AME - Białystok, Katowice!

Rozpoczęła się rekrutacja na kolejną edycję Akademii Młodego Ekonomisty. Wszyscy chętni proszeni są o wypełnienie formularza rejestracji, który jest dostępny tutaj: FORMULARZ. Rekrutacja będzie prowadzona w dniach 19 stycznia - 9 lutego (Białystok i Katowice) oraz 2 - 23 lutego (Poznań, Warszawa).

[Data publikacji: 19.1.2015]

Rozpoczęła się rekrutacja na letnią edycję Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego!

W dniach 19 stycznia - 9 lutego będziemy prowadzić zapisy w Białymstoku, Katowicach i Rzeszowie. W pozostałych miastach (Warszawa, Szczecin, Poznań, Wrocław) rekrutacja ruszy dn. 2 lutego i potrwa do 23 lutego. Osoby zainteresowane zapisem dziecka na EUD prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego w dniach aktywnej rejestracji.

[Data publikacji: 19.1.2015]

Konkurs drużynowy o tematyce biznesowej - High School Business Challange.

Zapraszamy do udziału we współorganizowanym przez naszą Fundację konkursie drużynowym o tematyce biznesowej – High School Business Challenge. Konkurs stawia na zagadnienia praktyczne, uczestnicy będą mogli zmierzyć się w nim z realnymi problemami ze świata gospodarki i finansów. Konkurs daje też możliwość zdobycia doświadczenia i atrakcyjnych nagród (do wygrania jest kilkanaście tysięcy złotych!). Zapisy do HSBC trwają tylko do 18 stycznia br.

Więcej informacji dostępnych jest na stronach: http://www.businesschallenge.pl/; https://www.facebook.com/hsbcpoland

[Data publikacji: 16.1.2015]

E-mentor nr 57Ukazał się nowy numer dwumiesięcznika e-mentor

[Data publikacji: 13.1.2015]

Film ze świątecznego Spotkania z Bajkammi

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia filmowego skrótu ze Świątecznego Spotkania z Bajkami Ekonomicznymi dla dzieci z klas 3. i 4. szkół podstawowych, które odbyło się w dniu 17 grudnia 2014 r. w SGH w Warszawie.

[Data publikacji: 29.12.2014]

Świąteczne spotkanie z bajkami ekonomicznymi

Tuż przed Świętami (17 grudnia) ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na dwie godziny przenieśliśmy się do zaczarowanego świata bajek ekonomicznych. Nie zabrakło w nim króla, w którego wcielił się sam Rektor SGH, królewny, książąt oraz – jak to w bajkach bywa – pomysłowego rycerza i szewczyka. Dokładne zrozumienie wszystkich opowieści i płynących z nich wniosków ułatwiły dzieciom krasnoludki, które specjalnie na ten wieczór przybyły do nas ze swej baśni. Spotkanie zakończyło się świątecznymi życzeniami oraz obietnicą, że baśniowe postacie powrócą jeszcze do SGH.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć.

[Data publikacji: 16.12.2014]

W dniu 17 grudnia br. w gmachu głównym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się Świąteczne Spotkanie z Bajkami Ekonomicznymi dla uczniów 3. i 4. klas szkoły podstawowej. W trakcie spotkania przedstawione zostaną trzy bajki ekonomiczne autorstwa pracowników SGH, dzięki którym dzieci poprzez zabawę poznają podstawowe zagadnienia ekonomiczne. Spotkanie ma charakter interaktywnego przedstawienia teatralnego. Bajki przygotowane zostały w ramach programu edukacji ekonomicznej najmłodszych, który Fundacja wraz z SGH realizuje od ponad 8 lat, prowadząc Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy.

[Data publikacji: 11.12.2014]

Ponad 20 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski przystąpiło do I etapu Olimpiady Przedsiębiorczości, który odbył się 4 grudnia br. w ponad 1100 szkołach zgłoszonych do zawodów. Uczniowie zmierzyli się z testem z ekonomii, zarządzania i praktyki biznesu. Oficjalne wyniki eliminacji zostaną ogłoszone 12 stycznia 2015 r.

[Data publikacji: 5.12.2014]