For the sixth time the Foundation for the Promotion and Accreditation of Economic Education has granted accreditation to majors of universities of economics. This time three majors of Wroclaw University of Economics have been certified:

• Wroclaw University of Economics (the Department of Regional Economy and Tourism; major - economics)
  • Wroclaw University of Economics (the Department of Economic Sciences; major - management)
  • Wroclaw University of Economics (the Department of Economic Sciences; major - finance and accounting)

[See also: photo gallery]