Szkoła Główna Handlowa w WarszawieUniwersytet Ekonomiczny w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w KrakowieUniwersytet Ekonomiczny w PoznaniuUniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Zmieniamy edukację ekonomiczną

Strona główna » » Odnośniki » AUCC

Wydrukuj stronę   Poleć znajomemu

AUCC

AACSB
ACA
ASFOR
AUCC
CEEMAN
CEPES
CHEPS
COIMBRA
COMPOSTELA
COPERNICUS
DUKE CE
EFMD - EQUIS
ENQA
EUA
EURASHE
EURYDICE
FIBAA
HEDDA
IAU
IAUP
INTERCONTEXT
INQAAHE
QAA
QAA HE
SANTANDER

AUCC
Association of Universities and Colleges of Canada (AUCC) jest narodową organizacją reprezentującą 93 kanadyjskie publiczne i prywatne, niedochodowe uniwersytety i college. Organizacja zapewnia forum do dyskusji oraz zaprezentowania projektów publicznych na poziomie federalnym. Umożliwia również rozwój planów dotyczących publicznego szkolnictwa wyższego. Zachęca do współpracy pomiędzy uniwersytetami i partnerami, którzy podzielają ich zainteresowania. Są nie-rządowym i niedochodowym ciałem, utrzymującym się z opłat członkowskich i dochodów ze sprzedaży publikacji i kontraktowych usług menedżerskich.
AUCC zrzeszyła kanadyjskie uniwersytety już przed 1911r. Organizacja skupia nie tylko jednostki bazujące na jednym rodzaju szkoleń w jednej dziedzinie, ale również wielkie miedzy uczelniane korporacje oferują różne profile nauczania.
Każdy członek jest reprezentowany przez jednego przedstawiciela. Działalność instytucji jest kierowana przez trzynastoosobowy zarząd dyrektorów. Komisje i tzw. working groups, złożone z przedstawicieli instytucji członkowskich, pracują i debatują nad najnowszymi trendami w szkolnictwie wyższym.

AUCC oferuje swoim członkom wiele różnych usług, jednak szczególnie skupia się nad trzema sferami działalności, którymi są:
 • Publiczne plany i doradztwo
 • Komunikacja i wymiana informacji
 • Partnerstwo i kontraktowy management


  Kontakt:
  Association of Universities and Colleges of Canada
  350 Albert Street, suite 600
  Ottawa, Ontario K1R 1B1
  Tel: (613) 563-1236
 • Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych
  Al. Niepodległości 162, 02 - 554 Warszawa, Gmach Główny SGH, Lokal 150
  tel./fax (022) 646 61 42, e-mail: biuro@fundacja.edu.pl