Szkoła Główna Handlowa w WarszawieUniwersytet Ekonomiczny w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w KrakowieUniwersytet Ekonomiczny w PoznaniuUniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Zmieniamy edukację ekonomiczną

Strona główna » » Odnośniki » FIBAA

Wydrukuj stronę   Poleć znajomemu

FIBAA

AACSB
ACA
ASFOR
AUCC
CEEMAN
CEPES
CHEPS
COIMBRA
COMPOSTELA
COPERNICUS
DUKE CE
EFMD - EQUIS
ENQA
EUA
EURASHE
EURYDICE
FIBAA
HEDDA
IAU
IAUP
INTERCONTEXT
INQAAHE
QAA
QAA HE
SANTANDER

FIBAA
Foundation for International Business Administration Accreditation powstała w październiku 1994 roku. Jej celem jest pomoc w zachowaniu i podwyzszaniu jakości standardów nauczania i uczenia się w szkolnictwie wyższym. Wiodącym zadaniem organizacji jest służenie poradą i informacją studentom pracodawcom i instytucjom zajmującym się szkolnictwem wyższym na terenie Niemiec, Austrii , Szwajcarii. Ustalanie jasnych reguł postępowania na rosnącym rynku oferowanych programów na poziomie Bachelor i Master (Business Administration, Economics), oraz zapewnianie jakości kursów typu Master of Business Administration i Master of Economics jest także jednym z głównych zadań fundacji. Jednak nadrzędną funkcją FIBAA jest akredytowanie programów MBA i BBA. Od 1997 roku akredytacja objęto 12 programów BBA i MBA w Austrii i Niemczech, zaś następne oczekują na rozpoczęcie tego procesu.
Fundację charakteryzuje to, że ma szerokie grono współpracowników, między innymi: uniwersytety, szkoły biznesu, rządy poszczególnych krajów oraz korporacje i firmy.

Kontakt:
Adenauerallee 8a
53113 Bonn, Germany
Phone: 0049-228 - 104 4300
Fax: 0049- 228 - 104 4303 kran@fibaa.de

Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych
Al. Niepodległości 162, 02 - 554 Warszawa, Gmach Główny SGH, Lokal 150
tel./fax (022) 646 61 42, e-mail: biuro@fundacja.edu.pl