Szkoła Główna Handlowa w WarszawieUniwersytet Ekonomiczny w KatowicachUniwersytet Ekonomiczny w KrakowieUniwersytet Ekonomiczny w PoznaniuUniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Zmieniamy edukację ekonomiczną

Strona główna » » Odnośniki » COIMBRA

Wydrukuj stronę   Poleć znajomemu

COIMBRA

AACSB
ACA
ASFOR
AUCC
CEEMAN
CEPES
CHEPS
COIMBRA
COMPOSTELA
COPERNICUS
DUKE CE
EFMD - EQUIS
ENQA
EUA
EURASHE
EURYDICE
FIBAA
HEDDA
IAU
IAUP
INTERCONTEXT
INQAAHE
QAA
QAA HE
SANTANDER

COIMBRA
The Coimbra Group, jest zjednoczoną siecią tradycyjnych i wszechstronnych uniwersytetów, mających na celu rozwijanie koncepcji UNIVERSITAS poprzez działania na rzecz integracji akademickiej i kulturalnej oraz poprawę usług i tworzenie kanałów wymiany informacji.
Zainteresowania organizacji dotyczą nie tylko Europy, ale całego globu, a zwłaszcza: Europy wschodniej i środkowej, Afryki, Ameryki Łacińskiej oraz państw Morza Śródziemnego, nie należących do UE. Instytucja ta jest także otwarta na współpracę z jednostkami nie-członkowskimi i nie-europejskimi.
Siła sieci Coimbra leży w zaufaniu i dobrych stosunkach, jakie łączą zrzeszonych. Jej cechą wyróżniającą jest poświęcenie jakim charakteryzują się członkowie oraz ich wiara w oryginalność i doniosłość celów instytucji.
W ciągu wielu lat działalności The Coimbra Group rozwinęła się w dużą sieć, cieszącą się poważaniem Unii Europejskiej. Dzięki relatywnie małej liczbie członków instytucja ta ma raczej charakter nieformalny. Zapewnia to wysoki poziom współpracy i wzajemnych relacji między rektorami, dziekanami, kadrą naukową, itd., zaś kontakt może być nawiązany w każdej chwili, praktycznie na dowolny temat. Elastyczna struktura instytucji zapewnia doskonały obieg informacji, które pomagają członkowskim Uniwersytetom w poszukiwaniu partnerów oraz realizacji programów prowadzonych przez Komisję Europejską, a także w innych formach współpracy.

Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych
Al. Niepodległości 162, 02 - 554 Warszawa, Gmach Główny SGH, Lokal 150
tel./fax (022) 646 61 42, e-mail: biuro@fundacja.edu.pl